Pousada Kumaki jest restauracją brazylijską, która znajduje się 12km od centrum Gdańska.
Otaczają nas lasy oraz łąki, które nadają miejscu wiejską sielskość.
Nietypowy widok z okien na maneż Szkółki Jazdy Konnej Kumaki pozwala rodzinom oraz znajomym na obserwowanie bliskich podczas nauki jazdy konnej.
W naszym gospodarstwie całe rodziny mogą znaleźć coś dla siebie: dorośli mogą zrelaksować się miłej atmosferze w naszej restauracji natomiast dzieci mogą skorzystać z placu zabaw, odwiedzić nasze zwierzęta gospodarskie lub skorzystać z oprowadzek na kucykach.
Co nas wyróżnia od innych restauracji?
Dania z karty, pizza, ciasta jak i kawa są naszej produkcji.
Wykorzystujemy produkty najwyższej jakości, część z nich jest naszej hodowli. Stawiamy duży nacisk na kontrolę jakości oraz idealny serwis, aby państwa wizyta za każdym razem kończyła się zachwytem.
Andre Vieira Barboza - właściciel, szef kuchni, barista- pilnuje, aby każde z dań, które opuszcza naszą kuchnie dorównywało smakom brazylijskim. Ponadto osobiście wypala kawę Vieira Café 100% Arabica Santos, która jest dostępna w sprzedaży oraz w karcie menu Pousady.
Ciasta - od tego zaczęła się cała historia naszego miejsca. Główny cukiernik Anna Vieira-Kowiel posługuje się starymi przepisami rodzinnymi swojej rodziny jak i męża Andre. Doświadczenie, które zdobyła pracując w różnych krańcach globu, pozwala na to, aby co tydzień zaskakiwać państwa nowym ciastem/deserem. Oczywiście nie zapominając o takich klasykach naszego miejsca jak: Tarta Limonkowa, Beza Pavlova, Creme Brulee Lukrecjowe oraz ciasta kruche z malinami i ciastka owsiane.
Gospodarstwo Agroturystyczne Kumaki, w której znajduje się Restauracja Pousada oraz Szkółka Jazdy konnej Kumaki, jest firmą rodzinną. Rodzice Olga oraz Wojciech Kowiel oraz córki Nina, Marta oraz Anna wraz z mężami Grzegorzem i Andre starają się stworzyć dla Państwa miejsce, w którym każdy będzie się czuł jak u siebie, spędzi niezapomniane chwile, zrelaksuje się ...

... i będzie chciał tu wrócić .